کابلشو | لیست قیمت کابلشو | کابلشو اصلی | الکترو فرجی

کابلشو عامل سوختگی ساختمان پلاسکو!

 

در صنعت، لوازم مصرفی بسیار زیادی وجود دارد که از جمله آنها کابلشو است. شما با این قطعه صنعتی میتوانید امنیت و حفاظت را برای محیط کار خود به ارمغان بیاورید. کابلشو مراحل ساخت بسیار پیچیده ای ندارد و همین سادگی در ساخت باعث ایجاد سادگی در استفاده از این قطعه صنعتی شده است. فاجعه آتش سوزی ساختمان پلاسکو شاید از خاطرات ما حذف نشود! در همان آتش سوزی یکی از عوامل موثر را میتوان کابلشو دانست. در صورتی که در آن ساختمان از کابلشو مرغوبی استفاده نشده باشد ممکن است اتصالات سیم و کابل ها به خوبی با یکدیگیر برقرار نشده باشند و در نهایت خطر جرقه زدن وجود داشته باشد. استفاده از کابلشو مرغوب باعث از بین رفتن این خطرات میشود. قیمت کابلشو آنچنان بالا نیست که بخواهیم جانمان را به خطر بی اندازیم!

کابلشو جدید

کابلشو : از این قطعه برای ایجاد اتصال مطمئن کابل ها به یکدیگر استفاده می گردد. با خرید کابلشو اتصالی مطمئن در کابل‌های خود ایجاد کنید و دیگر نگران لوازم برقی خود نباشید.

کابلشوها برای برقراری اتصال و جریان الکتریکی در کابل ها، از بهترین راهکارها به شمار می روند. 

خرید کابل شو

کابلشو

تا به حال فکر کرده اید که فلز درخشان نقره ای رنگ موجود در انتهای کابل ها یا بین سیم های لوازم برقی شما چیست؟

 این فلز یک کابلشویی است.

کابلشوها (Cable shoe) دستگاهی است که برای اتصال کابل ها به وسایل برقی، کابل های دیگر، 

سطوح یا سیستم و مکانیسم ها مورد استفاده قرار می گیرد، گیره هایی که سیمها را به باتری اتومبیل متصل می کنند، نمونه متداول کابلشو هستند. 

 هر کابل شو دارای مشخصات منحصر به فرد حک شده بر روی محصول از قبیل نام و علامت شرکت سازنده، قطر سوراخ و همچنین مقاطع هادی مناسب می باشد.

اگر شما مجری پروژه های برقی و الکترونیکی هستید احتمالا می دانید که انواع کابل شوهای موجود در بازار 

از تنوع بسیاری برخوردارند و همین موضوع باعث می شود تا حتی یک فرد با تجربه نیز در انتخاب بهترین نوع 

 برای اجرای یک پروژه مطمئن و ایمن سردرگم شود و این تنوع می تواند انتخاب را کمی دشوار سازد و اگر 

گزینه ای مناسب را انتخاب نکنید ممکن است با یک اتصال کابل ضعیف با افزایش مقاومت محل اتصال

، آتش سوزی رخ دهد و تمام زحمات شما از بین برود.

کابلشو چیست؟

کابلشو چیست؟
کابلشو به عنوان ابزاری شناخته شده می باشد که با استفاده از آن امروزه برای تأمین امنیت جانی بیشتر در صنعت برق به جهت اتصال هادی سیم به شینه و نیز سایر محل های مورد نظر به منظور اتصال از این وسیله بهره می گیرند. بنابراین ما به جهت وصل شدن هادی کابل به شینه و نیز سایر قسمت های اتصال نیاز به کابلشو داریم تا دیگر با استرس و ترس از برق گرفتگی به روش های منسوخ گذشته مراجعه نکنیم. استفاده از این ابزار در جنس های مسی و آلومینیومی امروزه به جهت اینکه امنیت را در حوزه برق کشی تأمین می سازد؛ بسیار متداول گشته است. البته خالی از لطف نباشد که به این نکته هم توجه شود که امروزه در صنعت برق از دو نوع کابلشو استفاده می شود که عبارتند از: کابلشو پرسی و پیچی. هر یک از آن ها کاربرد خاص خود را دارند. با توجه به این مسئله که در کابلشوی پرسی از دستگاه پرس برای پرس کردن کابلشو ها استفاده می شود؛ نحوه پرس کردن آن ها بسیار اهمیت دارد و حتما می بایست طبق استاندارد های لازم صورت گیرد. اما به طور کلی کاربرد عمده استفاده از کابلشو، نگهداری سیم یا کابل به منظور اتصال به ترمینال می باشد که در قیاس با روش های قدیمی از امنیت بیشتری بهره مند می باشد.

انواع

 1.  آلومینیومی
 2.  مسی
 3.  بی‌متال

خرید انواع کابلشو از الکترو فرجی

مسی

نوعی خریدکابلشو که از مس الکترولیتی ساخته شده و مطابق با استاندارد EN 13600 ارائه می شود.

کابل شوهای لوله ای مسی استاندارد هستند و به طور کلی  کوتاه تر و کوچکتر از 

انواع دیگر هستند و ابعاد لوله های آن ها نیز متفاوت است، ولی خبر خوب اینکه

 دوام اتصال الکتریکی و مکانیکی آنها از آنجایی که تحت آزمون استاندارد IEC 1238-1 طراحی و ساخته می شوند، تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

5/5

کابلشوهای آلومینیومی

از دیگر انواع ،  آلومینیومی بوده که برای کابل های آلومینیومی و سیم های دارای 

سطح مقطع 10 الی 400 میلیمتر مربع مورد استفاده قرار می گیرد. ناگفته نماند که

 از این نوع  در مواقعی که کابل و محل اتصال از جنس آلومینیومی باشند، کاربرد دارند.

4.6/5

انواع بی‌متال

بیمتال یکی از انواع  است که در اتصال یک رسانای آلومینیومی به یک شینه ی مسی مورد استفاده قرار می گیرد. در این موارد برای کاهش زمان عمل اکسیده شدن معمولا از کابل شو های مسی یا آلومینیومی استفاده نمی شود و کاربرد یک فلز هم نام در چنین اتصالاتی بیشتر است و این امر با Cable shoe بیمتال به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

5/5

پرس کابلشو

در پاسخ به سوال پرس چیست باید گفت، پرس کابلشو ابزاری برای پرس کردن  بر روی انواع کابل های مس و آلومینیومی با سایز های مختلف می باشد. 

پرس ها در دو نوع زیر موجود می‌باشند:

 • پرس هیدرولیک
 • پرس دستی

از پرس  دستی برای اتصالاتی که سطح مقطع آن بین 6 تا 120 میلی متر باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. نیروی لازم برای پرس کردن در این نوع پرس  از طریق دست اپراتور تامین می شود.

در این پرس ها 9 جفت قالب که از جنس فولاد آلیاژی گرید می باشد در نظر گرفته شده است.

وزن این نوع پرس ها در حدود 1500 کیلو گرم و طول آن در حدود 400 میلی متر می باشد که به صورت 6 ضلعی طراحی شده است.

از پرس کابلشو هیدرولیک برای اتصالاتی که سطح مقطع آن بین 10 تا 30 میلی متر مربع باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

در این نوع پرس ها از روغن برای انتقال نیروی مکانیکی به اجزاء ابزار استفاده می شود.

ویژگی‌های پرس

برای خرید یک کابلشو ی خوب باید به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

 1. پس از استفاده از آن  آسیبی وارد نکند.
 2. عمل پرس در یک مرحله انجام ‌شود.
 3. قبل از استفاده از آن فقط تنظیمات مختصری نیاز داشته باشد.
 4. قالب های استفاده شده در این پرس ها به گونه ای طراحی شده‌ باشند که در موارد مشابه هم ب‌توان از آن ها استفاده کرد.
 5. در هنگام پرس، سطح مقطع کابل مورد نظر نباید بیش از اندازه ای که در استاندارد گفته شده کاهش یابد.
 6. مورد آخر اینکه هادی باید به طور کامل در داخل کابلشو قرار بگیرد. یک سوراخ بر روی آنها تعبیه شده است که میزان ورود هادی را نشان می دهد. اگر کابل از این سوراخ دیده شد یعنی به اندازه مناسب کابل داخل رفته است.
کابلشو چیست

الکترو فرجی عرضه کننده انواع کابلشو و پرس کابلشو با قیمت‌های فوق‌العاده

الکترو فرجی

راهنمای خرید کابلشو

 در برقراری اتصال مطمئن و ایمن در دو سیم هادی مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارتی، این کابلشوها هستند که میان محل اتصال و هادی کابل، ارتباط برقرار می کنند. چیزی که در این بین اهمیت زیادی دارد، تطابق ظرفیت جریانی با هادی کابل است که منجر به ایجاد یک اتصال صحیح و ایمن می شود. امروزه از طریق کابلشوهای مختلف و سرسیم، اتصال جریان الکتریکی ایمن و مطمئن در محل های اتصال مانند: کلید اتوماتیک یا کلید فیوز را ایجاد می کنند. جنس و سایز نیز در ایجاد اتصال صحیح از اهمیت بالایی برخوردار است و باید متناسب انتخاب شود، چرا که کارایی آن ها، متفاوت است. از این رو در زمان خرید کابل شو بی متال، خرید کابلشو مسی و همچنین خرید پرس کابلشو باید دقت لازم را به‌عمل بیاورید. در ادامه به بررسی نکات مهم در خرید سرسیم می پردازیم: 

روش های خرید کابلشو

نکاتی برای خرید کابلشو و سرسیم

اولین چیزی که باید در خرید کابلشو و سرسیم، به آن توجه کنید: کیفیت و درجه مرغوبیت و دوام آن است. یکی از فاکتورهای مهم برای تشخیص کیفیت در زمان خرید کابلشو و سرسیم، صاف و یکدست بودن انتهای سرسیم و عاری بودن از هر گونه پلیسه می باشد. توجه داشته باشید، هر چقدر طول لوله بیشتر باشد، نشان دهنده بالا بودن کیفیت و مرغوبیت سرسیم است. هرگز  سعی نکنید، به خاطر قیمت پایین، کابلشوی نامرغوب خریداری کنید، چون کیفیت و مقاومت و دوام بالای آن با برقراری یک اتصال بی نقص و مطمئن، ارتباط مستقیم دارد. یکی دیگر از فاکتورهای مهم دیگری که در زمان خرید انواع کابلشو باید مورد توجه قرار گیرد، ضخامت  و سرسیم است. بدین معنی که ضخامت آن باید مناسب باشد تا جریان الکتریکی به خوبی برقرار شود و دچار قطعی نشود. در حقیقت، وظیفه کابلشو، ایجاد و انتقال جریان و از طرفی، جلوگیری از خرابی و قطع اتصال می باشد.

مقدمه نکات حیاتی در هنگام خرید کابلشو  :

استفاده از وسایل الکتریکی در زندگی امروز امری متداول است. در نتیجه تامین امنیت اتصالات برق از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از وسایل برای اتصال کابل های هادی، کابلشو است. دقت در خرید کابلشو مقدمه ایجاد امنیت در سیستم های الکتریکی است. با توجه به نکات ضروری در هنگام خرید کابلشو می توانید مناسب ترین مدل را برای کار خود انتخاب کنید.

نکات ضروری در هنگام خرید کابلشو

در گذشته برای اتصال سیم های برق از چسب برق استفاده می شد. اما امروز برای اتصال بخش های مختلف و هادی جریان الکتریکی از انواع مختلف کابلشو ها استفاده می شود. به دلیل اهمیت عملکرد اصولی وسایل الکتریکی در صنعت توجه به خرید این قطعه ضروری است. برای خرید نکات مهمی وجود دارد. نکات ضروری در هنگام خرید  شامل اندازه، جنس، دامنه ولتاژ و استاندارد کابلشو است. برای کمک به شما در خریدکابلشو مناسب در ادامه به توضیح هر یک از این نکات خواهیم پرداخت.

نکات مهم خرید کابلشو

نکات مهم خرید کابلشو
1. اندازه کابلشوها: کابلشوها در اندازه های مختلفی در بازار وجود دارند. برای خرید کابلشو با اندازه مناسب باید به اندازه کابل توجه داشته باشید.

نکات مهم خرید کابلشو
2. جنس و نوع خریدکابلشوارزان: در این بخش باید به خاطر داشته باشید که سه نوع کابل شو مسی، آلومینیومی و بی متال وجود دارد. جنس کابل شو باید کاملا متناسب با جنس کابل هادی آن باشد. برای کابل های مسی حتما کابلشوهای مسی، و برای کابل های آلومینیومی باید انواع کابلشو آلومینیومی به کار برود. جنس برخی کابل ها ترکیبی از مس و آلومینیوم است، برای این کابل ها باید از کابلش و بی متال استفاده کرد. انواع مختلف کابلشوهای بی متال عبارت است از: خریدکابلشوهای فول بیمتال، کابلشو بی متال، موف یا مفصل استاندارد، کابلشو 2 سوراخه، کابلشو 4 سوراخه، کابلشو زاویه دار و پیچی.

3. دامنه ولتاژی کابلشویی: در این قسمت نیز کابلشو به دو دسته کابلشو های فشار متوسط و کابلشوهای فشار قوی تقسیم می شوند. کابلشوهای فشار متوسط در دو نوع مختلف L و T در بازار به فروش می رسد. کابل های فشار متوسط به سرعت مونتاژ می شوند. برای استفاده بخش های درونی و بیرونی تابلوهای خازنی مناسب هستند.

خرید کابلشو با قیمت مناسب در تهران
4. استاندارد کابلشودرایران: در هنگام خرید باید به استاد آن نیز توجه داشته باشید. حالا باید بدانید که استاندارد  چیست؟ برای انجام پرس فاقد اتصالات مکانیکی و حتی عایق در کابل های مسی پرقدرت دارای هادی های مسی با قطر 10 میلیمتری و در کابل های آلومینیومی دارای قطرهای 16 میلیمتری و بیش از آن، نکات و دستورالعمل های ضروری وجود دارد. به این دستورالعمل ها در حین پرس  استاندارد کابلشو گفته می شود. چرا باید در هنگام خرید  به استاندارد توجه داشت؟ استانداردها به مهندسین کمک می کند تا اتصالات را به صورت اصولی و با رعایت نکات انجام دهند. علاوه بر این کنترل کیفیت نیز آسانتر می شود.

برای خرید کابلشو مناسب و استفاده از بهترین عملکرد و ایمنی در اتصالات برقی باید موارد ارائه شده را مد نظر قرار دهید.

نحوه ورود کابلشو
پس از خرید کابل شو شما باید از نحوه اتصال آن آگاه باشید. کابل شو دارای دو بخش است. یکی از بخش های آن کوله ای شکل می باش و بخش دیگر کابلشو تخت است. قسمت لوله ای موجود در کابل شو برای اتصال به کابل های مناسب با کابل شو طراحی شده است. قسمت صاف و تخت موجود در کابل شو نیز برای اتصال به کلمپ موتور، شینه و سایر بخش مشابه به کار می رود. پس از اتصال مناسب کابل شو و کابل باید کابل را به بخش های ورودی و خروجی دستگاه ها یا تابلوهای برقی متصل کرد. به همین منظور باید چندین سانتی متر از سرکابل فاقد پوشش و به عبارتی لخت شود. میزان این لخت سازی در سرکابل به نوع کابلشو وابسته است. سپس سرکابل لخت شده باید وارد کابلشو شود. اتصال کابلشو به کابل را با دستگاهی به نام پرس کابل شو انجام می دهند. در این زمان باید پیچی مناسب با قطر خرید کابلشو انتخاب شود. این پیچ سبب اتصال کابلشو به محل مناسب اتصال می شود.
 
 
پس، در حین انجام امور الکتریکی علاوه بر خرید کابل شو باید تجهیزات مناسب برای استفاده از کابل شو اتصال آن خریداری شود. با توجه به قطر و اندازه در هنگام انتخاب کابل شو به آسانی می توانید سرکابل، پیچ، و دستگاه پرس کابل شو مناسب را خریداری کنید.

امنیت در کابلشو

امنیت در صنعت برق
امنیت یکی از اساسی ترین مسائلی است که در صنعت برق می بایست به آن توجه و اهتمام خاصی ورزیده شود. کم نیستند کسانی که بر اثر برق گرفتگی جان خود را به خطر انداخته اند. به همین علت استفاده از وسایلی که در این صنعت امنیت جانی افراد را تأمین کند؛ از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. در گذشته های نه چندان دور به جهت اتصال الکتریکی و نیز برقراری جریان برق سیم ها را به دور یکدیگر می پیچاندند و به جهت ثابت ماندن محل اتصال سیم ها نیز از چسب برق استفاده می کردند. این روش امنیت بالایی نداشته و هر گونه اتفاقی ناخوشایندی را ممکن بود در پی داشته باشد. به همین جهت امروزه به جای این روش قدیمی از وسیله ای به نام کابلشو استفاده می شود که امنیت جانی افراد را تأمین کرده و به مانند روش قدیمی خطرات به مراتب بسیار کمتری دربردارد. حال ممکن است این سوال پیش آید که کابلشو چیست و چه کاربردی دارد؟ یا به عبارتی دیگر استفاده از کابلشو چگونه سبب تأمین امنیت جانی افراد می شود و خطرات کمتری در پی دارد؟ در ادامه ضمن معرفی این ابزار کارآمد به ارائه تعاریف و اطلاعاتی در این خصوص پرداخته می شود. پس با ما همراه باشید.

نکات مورد نیاز پیش از خرید کابلشو
در صورتی که قصد خرید کابلشو و استفاده از آن را دارید؛ پیش از اقدام به خرید می بایست چند نکته مهم را در نظر داشته باشید. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره داشت:
1- سایز کابلشو
پیش از فرآیند خرید کابلشو باید در نظر داشته باشید که حتما بایستی سایز کابل خود را بدانید ا متناسب با سایز کابل، کابلشویی در همان اندازه خریداری کنید تا استاندارد ها در این زمینه به طور کلی رعایت شده باشند.
2- جنس کابلشو
همان طور که پیشتر نیز یادآوری کردیم؛ جنس کابلشو ها معمولا مسی یا آلومینیومی می باشند. به این صورت که برای هادی های مسی از کابلشو مسی و برای کابل های آلومینیومی از کابلشوی آلومینیومی می بایست استفاده شود. بنابراین نوع کابل و محل اتصال آن کمک می کند تا شما بتوانید متناسب با کابل خود، کابلشویی را برای آن خریداری کنید.
3- میزان ولتاژ
میزان ولتاژ کاری کابلشو نیز بسیار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. به این صورت که شما می توانید کابلشو ها را در رنج ولتاژ های کاری مختلف به صورت کابلشوی فشار ضعیف و فشار متوسط خریداری کنید.

چراباید از کابلشو استفاده کرد؟

وسیله ای که جریان های الکتریکی را به ادوات برقی متصل میکنند، کابلشوها هستند.

انتقال جریان الکتریکی متناسب با میزان جربان است. به همین دلیل اگر از کابلشویی استفاده کنید که کیفیت ساخت و طراحی پایینی دارد، میتواند باعث اتصال کوتاه شود و خسارت های جبران ناپذیری با دستگاه های الکتریکی وارد نماید.

در کنار استفاده از کابلشو با کیفیت بالا، باید این قطعه را به صورت کاملا استاندارد و درست نیز استفاده نمود زیرا استفاده اشتباه از کابلشو باعث رخداد حوادث ناگواری از جمله خرابی دستگاه های برقی شما میشود. از بهترین روش های اتصال کابل ها به یکدیگر میتوان استفاده از کابلشو را نام برد. ویژگی مثبت کابلشو ها این است که طراحی بسیار ساده ای دارند تا در استفاده از آن ها سردرگم نشوید.

جهت حافظت در برابر برق گرفتگی نیز یک پوشش pvc جهت حفاظت روی کابلشو ها کشیده میشود.

5/5